Uchazeč od A do Z

Snažili jsme se dát dohromady několik zásadních rad, abychom Vaše ucházení o místo učinili co nejjednodušším.

Krok za krokem Vám nyní vysvětlíme, jakým způsobem se nejlépe ucházet, proč doporučujeme registraci v našem uchazečském systému a na co byste si měli dát pozor.

 • Jakou formou je možné se ucházet?

  Využijte, prosím, při Vašem ucházení funkci „job asistenta“ v našem Jobportálu. Má to hned několik výhod: můžete nám velmi rychle a pohodlně zaslat všechny potřebné podklady, které mohou být rychleji vyřízeny. O stavu žádosti jste vždy aktuálně informováni.

  Dalšími výhodami je, že se můžete hlásit i na více pozic najednou, přibírat nové, atd. Vždy máte navíc aktuální přehled o stavu Vaší žádosti. Poté, co přijmeme v systému Vaše kontaktní údaje, obdržíte přístupové heslo a můžete si profil kdykoli online upravovat a doplňovat.

  Zároveň Vás prosíme, abyste vložené dokumenty zbytečně nechránili, protože s nimi poté náš systém nebude moci pracovat.

 • Mohu se ucházet i iniciativně (bez konkrétní pozice)?

  Samozřejmě tato možnost existuje. Pokud se rozhodnete ucházet u nás o práci a nevybrali jste si konkrétní pozici, vyplníte v našem Jobportálu potřebné informace a zašlete nám je. Registrujte se tedy, celý proces Vám zabere přibližně 30 minut. Další možností je, že nám potřebné podklady zašlete přímo na email: personal.vimperk@rohde-schwarz.com

 • Proč bych se měl registrovat?

  Vaše registrace nám usnadní a urychlí vyřízení Vaší žádosti. Kromě toho si pomocí “job agenta” nastavíte kritéria a můžete pravidelně dostávat informace o aktuálních otevřených pozicích. Při registraci můžete do systému zadat osobní data, kvalifikaci i zkušenosti. Jakmile svůj profil aktivujete, bude přiřazen k žádané pracovní pozici. Naši pracovníci rovněž přezkoumají, zda byste nebyli vhodni i na jiné pozice.

 • Jaké podklady by měla má žádost obsahovat?

  Motivační dopis, strukturovaný životopis a doložení nejvyššího dosaženého vzdělání.

 • Jak nejlépe napsat motivační dopis a životopis pro Rohde & Schwarz?

  Pro úspěšné přijetí žádosti je důležité dodržet několik základních pravidel. Jen tímto způsobem od Vás obdržíme všechny potřebné a důležité informace.

  V průvodním (motivačním) dopise byste měli v maximálním rozsahu na 1 A4 vysvětlit, proč se ucházíte o místo v naší firmě, jakou máte motivaci a kdy jste schopni nastoupit. Rádi bychom se na tomto místě dozvěděli, proč je pro Vás daná pozice vhodná a co můžete nabídnout.
   
  Motivační dopis by měl být směřován konkrétně na Rohde & Schwarz a neměl by být v žádném případě pouhým opakováním známých údajů ze životopisu.

 • Jak nejlépe vyplnit online žádost?

  Na tuto otázku naleznete dostatečnou odpověď přímo na stránkách portálu. Vyplňování formuláře je postupné, všechna povinná pole jsou označena hvězdičkou  (*). Jakmile bude vše vyplněno, ihned to uvidíme a obdržíte na zadanou emailovou adresu přístupová data k Vašemu profilu.

 • Mohu ke svému profilu připojit nové přílohy?

  Ano. Na Váš profil můžete kdykoli nahrávat nové přílohy.

 • Jaké soubory mohu nahrávat jako přílohy?

  Máte možnost nahrát data do 5MB ve formátech: doc, docx, ppt, pptx, pdf, bmp, tif a jpg.
  Nahrané sobory jsou zakódovány systémem HTTPS a k datům tedy nemá přístup žádná třetí osoba.

  Mějte na paměti, že dokumenty mohou být tištěny (nesmí být tedy nastavena ochrana proti tisku).

  Data s odkazem  (*.exe, *.com atd.), archivy (*.zip, *.rar etc.) nebo jiné formáty (video či audio soubory) z bezpečnostních důvodů nepřijímáme.
  Děkujeme za pochopení!

 • Jaké prohlížeče jsou podporovány?

  Náš systém E-Recruiting podporuje prohlížeče Microsoft Internet Explorer od verze 5.5 i Firefox od verze 2.0. Pokud se rozhodnete používat jiný, nemůžeme Vám zaručit správnost všech funkcí. Rychlost systému je závislá na druhu a rychlosti Vašeho internetového připojení.

 • Mohu svůj profil aktualizovat nebo blokovat?

  Ano. Můžete tak učinit kdykoli.

 • Mohu vyplňování žádosti přerušit, uložit a dokončit později?

  Ihned, jakmile se zaregistrujete a obdržíte od nás email s přihlašovacími údaji. Od té doby můžete profil kdykoli opustit a vrátit se k němu později. Všechna data, která jste do té doby zadali, zůstanou samozřejmě uložena.

 • Co je „Job Agent“?

  Jakmile se zaregistrujete, můžete jej využívat. Nastavíte si jednoduše kritéria a můžete například dostávat pravidelně emailem informace o Vámi upřednostňovaných pracovních pozicích.

 • Co je „uchazečský portál“?

  S uživatelskými daty máte kdykoli přístup na uchazečský portál. Zde naleznete všechny informace z Vašeho profilu, aktuální stav žádostí i místa, která jste označili jako „favorizovaná“. Je zde možné také změnit uživatelské jméno a přístupové heslo. Profil můžete kdykoli kompletně vymazat.

 • Zapomněl jsem heslo. Co mám dělat?

  Zapomínání je lidské. Proto Vám rádi ihned zašleme nové heslo, stačí na portálu kliknout na „Zapomněl jsem heslo“. Zadáte uživatelské jméno a/nebo emailovou adresu, kterou jste zadali při registraci. Pokud by se naskytly další problémy, kontaktujte nás na personal.vimperk@rohde-schwarz.com

 • Co se stane, když dokončím a schválím svůj profil?

  Jakmile se toto stane, přiblížili jste se o pořádný kus k Rohde & Schwarz. Vaše online žádost je úspěšná! Ještě týž den obdržíte (pokud jste se hlásili emailem, trvá tento proces přibližně 3 dny) přístupové údaje.

 • Jak probíhá proces uchazeče o zaměstnání?

  Když v naší online nabídce volných míst naleznete to, které Vás zajímá, stačí kliknout na políčkou “ucházet se”. Poté Vaši žádost a podklady řádně prostudujeme. V případě, že budete vhodným kandidátem, rádi Vás pozveme na první ústní pohovor.

 • Kdo všechno uvidí mé údaje?

  Při registraci bez ucházení o konkrétní pozici budou Vaše data viditelná jen v případě, když k tomu dáte svolení. Poté je Váš profil uložen v naší databázi a mají k němu přístup všichni zodpovědní pracovníci v Rohde & Schwarz (personální oddělení a příslušní vedoucí).

 • Jak dlouho zůstanou mé údaje uloženy?

  Při spuštění Vašeho profilu si můžete sami zvolit, jak dlouho mají být vidět. Následně budete dostávat pravidelně emaily, abyste Váš profil buď aktualizovali, nebo vymazali.
  Pokud jste Váš profil „neuvolnili“, budou data automaticky smazána dvanáct měsíců po uzavření uchazečského procesu.

 • Jakým způsobem lze žádost stáhnout?

  Vyhledejte kolonku „moje žádosti“, označte pozici a klikněte na „vymazat“.

 • Jak jsou data a údaje u Rohde & Schwarz chráněna?

  Prosím klikněte zde a přečtěte si prohlášení, jak chráníme data.

 • Mobilní využití

  Používání portálu přes tablety či chytré telefony se může od běžného PC lišit. Doporučujeme tedy pracovat s počítačem a doporučeným prohlížečem.

 • Proč bych měl deaktivovat Pop-up-Blocker?

  Úspěšný a kompletní proces vyplnění žádosti uchazeče jsme schopni zaručit jen v případě, že máte deaktivivaný Pop-Up-Blocker. Ve Vašem zájmu tedy doporučujeme jeho deaktivaci.