Nečinnost a stagnace? Děkujeme, nechceme!

Rohde & Schwarz nabízí bohatou možnost dalšího vzdělávání a rozvoje. Součástí naší firemní filozofie je objevovat potenciál našich zaměstnanců a nadále jej podporovat a rozvíjet.

Téma vzdělávání je pro nás důležité již v procesu zaškolování nových zaměstnanců a je pevným bodem každoročního hodnotícího pohovoru.


Principiálně existují u Rohde & Schwarz dvě cesty: vedle kariérního vývoje do role vedoucího je zde i odborný vývoj pro roli experta či vedoucího projektu.


Obě cesty jsou závislé na flexibilitě a schopnostech jednotlivce přijímat nové úkoly a výzvy.

Klasická hiearchická cesta.

I v higtech firmě, za kterou se považujeme, existují klasické hiearchické cesty. Již roky se totiž nemění jeden fakt: potenciální kandidáti na vedoucí pozice musí být rozpoznáni co nejdříve a následně podporováni. Jen tímto způsobem může být Rohde & Schwarz v mezinárodním srovnání vždy o krok napřed.

 • Rozvoj talentů

  Staráme se pečlivě o budoucí talenty. Ty jsou pečlivě vybírány a následně je jim dán potřebný prostor pro další rozvoj. Při této cestě jsou pečlivě analyzovány výsledky. (Kde se nacházím? Co jsou mé silné stránky? Kde se můžu zlepšit?). Na jejich základě je personalisty a nadřízenými sestavený individuální plán rozvoje

 • Rozvoj vedoucích pracovníků

  Vysoká kvalita se vyžaduje rovněž v oblasti vedení. Naším heslem je, že by se tito lidé měli vybírat převážně z vlastních řad.
  Důležitým předpokladem je přitom transparentní proces. Profesionální výběrové řízení na konkrétní pozice nám napomáhají najít vždy toho nejvhodnějšího kandidáta.

  Dalším krokem jsou již zmíněné individuální plány, které napomáhají zvládat nové role. K tomu je samozřejmostí bohatá nabídka kurzů a vzdělávacích programů. Rovněž po zkušených vedoucích vyžadujeme, aby se neustále vzdělávali a posunuvali dál. Nabízíme jim řadu tréninkových možností, například přehled kompetencí, výběr správných zaměstnanců či interkulturní metody.

Odborná cesta.

Klasická kariéra k vedoucí pozici není nic pro Vás a raději chcete zůstat věrni odbornému tématu? Potom Vaší kariéře k expertovi či projektovému vedoucímu nestojí nic v cestě.


Rovněž pro naše projektové vedoucí máme připravenou bohatou nabídku různých školení a tréninků.

 • Vše pro Váš rozvoj

  Je úplně jedno, jaký máte cíl. V Rohde & Schwarz Vám poskytneme všechny potřebné prostředky, které Vás podpoří a posunou dál. V současné nabízíme každý rok softskills tréninky, odborné emináře, interní i externí školení.