Společnost Rohde & Schwarz vyvíjí, vyrábí a prodává inovativní produkty v oblasti měřicí, vysílací a mediální techniky, kybernetické bezpečnosti, zabezpečené komunikace, a dále i monitorování a testování sítí. Společnost byla založena před 85 lety a má prodejní a servisní síť ve více než 70 zemích světa.

ROHDE & SCHWARZ závod Vimperk s.r.o. je součástí celosvětového koncernu R&S, nachází se v jižních Čechách a v současné době má 820 zaměstnanců, čímž se řadí mezi nejvýznamnější zaměstnavatele regionu.

Staňte se co nejdříve posilou našeho závodu R&S závod Vimperk s.r.o. jako:

Vedoucí Controllingu & PMO (m/ž)

Náplň práce:
  • Odpovědnost za controlling výrobního závodu.
  • Podpora managementu závodu v otázkách controllingu a rozvoj controllingových funkcí závodu.
  • Definice a podpora procesů projektového řízení a projektového controllingu včetně metodiky.
  • Odborné a disciplinární vedení pracovníků.
  • Koncepční rozvoj controllingu, optimalizace řídicích procesů, optimalizace ukazatelů KPI a potřebné úpravy ERP systému.
  • Plánování a kontrola výkonů výrobního závodu: Rozpočet a plánování investic pro jednotlivá oddělení závodu.
  • Podpora při tvorbě výpočtů ziskovosti a amortizace investic, koordinace Balanced Score Cards (BSC) pro výrobu, SCM, New Product Introduction (NPI).
  • Měsíční uzávěrky, bilanční výpočty a roční účetní uzávěrky.
  • Plánování výrobních nákladů: analýza struktury nákladů jednotlivých produktů a procesů závodu.
  • Spolupráce na Make or Buy rozhodnutích.
Požadujeme:
  • SŠ/VŠ vzdělání ekonomického směru nebo technické studium s dalšími ekonomickými nadstavbami (např. MBA).
  • Kvalifikovaná odborná praxe v oblasti financí / účetnictví / controllingu.
  • Hluboké znalosti v oblasti produktových a procesních nákladů, velmi dobré znalosti SAP ERP, SAP Business Objects / Analysis a SAP BI.
  • Základní znalosti metod štíhlé výroby a znalost časového hospodářství.
  • Angažovanost, aktivní a týmově orientované myšlení a pracovní metody.
  • Očekávané vedoucí kompetence: ukazovat smysl a umět nadchnout, dávat směr a určovat priority, dále rozvíjet a předávat zodpovědnost.
  • Schopnost spolupráce v rámci koncernového controllingu a převzetí překrývajících se controllingových projektů.
  • Analytické myšlení a orientace na výsledky.
  • Velmi dobrá znalost německého jazyka.
  • Velmi dobré znalosti MS Office: PowerPoint, Excel (Pivot, VBA), Word, Access.

Nabízíme: Perspektivní a zajímavou práci v mezinárodním týmu. Kvalitní zaškolení. Individuální rozvoj, pravidelné odborné vzdělávání. 5 týdnů dovolené + 2 dny sick day. Závodní restaurace s dotovaným stravováním. Firemní školka a podporu bydlení. Příspěvek na penzijní připojištění a životní pojištění. Mnoho dalších zajímavých benefitů v moderní společnosti.

Zaujali jsme Vás? Pak nás kontaktuje na adrese personal@rohde-schwarz.com nebo telefonicky na čísle +420 388 452 263. Kontaktní osoba: Milan Černý https://www.rohde-schwarz.com/career

Ucházet se